KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Siiri Mihkelson
10.30 Nädala Raamat Marju Kõivupuu, “Eesti põrgute lood”. Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Timo Tarve. Eestis on palju ilusaid paiku, kuhu loodus on rajanud salapäraseid koopaid. Rahva seas tunti neid põrgu või põrguhauana ja usuti, et seal elavad vanapaganad. Marju Kõivupuu raamat “Eesti põrgute lood” viib meid rändama paljudesse põrgupärimusega seotud paikadesse.
10.45 Järjejutt Erich Maria Remarque, „Taeval ei ole soosikuid”. Tõlkinud Tarvi Talv. Postimehe kirjastuselt. Loeb Priit Rand. Šveitsi kõrgmäestiku sanatooriumisse saabub Clerfayt, et külastada oma võidusõitjast kolleegi. Tuberkuloosipatsientide seas on ka Lillian, kelle usk tervenemisse hakkab hääbuma. Lõpliku tõuke ravilt lahkuda ja surmaeelseid kuid täiel rinnal kogeda annab neiu parima sõbranna surm. Lillian mõistab, et haiglaseinte vahel vajuvad patsiendid varjuriiki vaid anonüümse statistikana. Lillian ja Clerfayt alustavad ühist reisi läbi kevadise Euroopa. Ringraja pööraste kurvide ja eluohtliku kiirusega harjunud Clerfayt tunneb oma surelikkuse üle naerva Lilliani poole üha tugevamat tõmmet ning ühtäkki tekib seni külmavereliselt ja kartmatult surmale otsa vaadanud paari südamesse kaotushirm.
11.00 Spordireporter Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12.00 Sihik Alustab uus igapäevane ja päevakajaline saade ”Sihik”, mille täidavad sisuga ajakirjanikud Ainar Ruussaar ja Timo Tarve. Tänane saade keskendub välisteemadele, millel on siiski oma mõju ka meie Eesti igapäevale. Esimese pooltunni täidab analüüs selle üle, miks kümne päeva pärast algavad Venemaa sõjalised suurõppused Zapad ikka ja jälle meid ärevaks teevad. Ameeriklaste kakskümmend aastat tagasi alustatud sõda Afganistanis on nüüdseks kaotatud. Eksperiment lääneliku demokraatia algatuste eksportimisega riikidesse, mille usk, kultuur ja ajalugu seda vastu ei võta, läbi kukkunud. Afganistaniga seoses on ikka ja jälle jutuks tulnud äärmuslik sõjakas organisatsioon ISIS. Räägime sellest agressiivsest nähtusest ka.
13.00 Teated riigist Mart Raudsaar
14.00 Kuku Muusika
15.00 Kuku pärastlõuna Romi Hasa ja Brent Pere
18.00 Haridusmõte Saatejuhid Indrek Ojamets ja Kristel Rillo.
19.00 Terviseks Saadet juhib Ingela Virkus.
19.30 Nädala Raamat* Marju Kõivupuu, “Eesti põrgute lood”. Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Timo Tarve.
19.45 Järjejutt* Erich Maria Remarque, „Taeval ei ole soosikuid”. Tõlkinud Tarvi Talv. Postimehe kirjastuselt. Loeb Priit Rand.
20.00 Spordireporter* Joosep Susi ja Ott Järvela
21.00 Tarkade Klubi* Saadet ja mängu juhib Timo Tarve.
22.00 Poliitikaguru* Poliitikaguru pani pühapäevases saates õla alla, et president saaks valitud! Saates hinnati ka COVID tõendil seisvat ühiskonnakorraldust ja vaadati ringi rohemajanduse ja energeetika maailmas. Stuudios olid Reet Aus, Kaspar Oja ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika.