Meretund

Saatejuhid
Vallo Kelmsaar
Saate aeg
Laupäev kell 08:00-09:00; Laupäev kell 21:00-22:00 (kordus)Meretund on Eesti meedias ainuke merendust kajastav järjepidevalt ilmuv saatesari.

Merendus on väga lai mõiste, nii avar ja suur kui merigi. Ja niikaua kui oleme siin Läänemere ääres elanud, on meri meie elu mõjutanud ja meile tööd ja leiba andnud. Tänapäeval annab meri ja merendus Eestile üle veerandi meie rahvuslikust tulust.
Meretund kõnelebki: merest ja meremeestest, laevadest ja sadamatest, kaluritest ja kalatööstusest, kauba- ja reisilaevandusest, mereametnikest ja mereteadusest, mereharidusest ja reederitest, meremärkidest ja merenduse ajaloost, rahvusvahelistest mereorganisatsioonidest ja konventsioonidest, mereväest ja merepiirivalvest, purjetamisest ja vetelpäästest, merekultuurist ning mereõigusest - kus maamehe tavaõigusega pole midagi peale hakata.
Nii nagu ütles legendaarne kapten Johannes Konga: "Mereõigusel on kaks otsa, iialgi ei tea kumma otsaga sa hiljem vastu pead saad."
Meretunnis kuuleme meremeeste vemmaljutte ja põnevatest juhtumistest merel. Arutame ka maapealseid keerulisi ja sõlmeläinud merenduse asjaajamisi. Meri on põhjatu teemade varamu. 


Saate kaastoetaja  on Tallinna Sadam


Kuula eetris olnud saateid