Filharmooniline Huvitaja

Saatejuhid
Ruth Tiidemann
Saate aeg

Tallinna Filharmoonia on kontserdiorganisatsioon, mis paikneb Pikk tn 26 ajaloolises Mustpeade majas ja koondab enda alla kolm eri žanrit: muusikateatri festival Birgitta, džässiklubi TAFF Club ning Eesti ainus püsikoosseisuline kammerorkester – Tallinna Kammerorkester. Tallinna Filharmoonia ja Tallinna Kammerorkestri kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. 19-liikmeline orkester on loodud 1993. aastal ja rohkearvulised kontsertreisid on viinud orkestri esinema väga paljudesse kontserdisaalidesse nii meil kui mujal – New Yorgi Carnegie Hall, Berliini Kontserdimaja, Pekingi Keelatud Linna kontserdisaal kui nimetada vaid mõnda.

Birgitta festival sai alguse 2005. aastal Eri Klasi eestvedamisel ja tema kunstilisel juhtimisel arenes see Tallinna igasuviseks muusikaliseks tippsündmuseks. Ühe festivali programmi mahub keskmiselt 6—7 kõrgetasemelist rahvusvahelist muusikateatrietendust ja festivali kavadest võib leida artiste Argentiinast Lõuna-Koreani. 2020. aastast on festivali kunstiline juht Dmitri Bertman.

TAFF Club sai alguse 2012. aastal ja klubi president on legendaarne saksofonist Raivo Tafenau, kelle valvsa pilgu all küpseb hooaja programm erilise hoole ja maitsemeelega.
 
Tallinna Filharmoonia pakub publikule elamusi igal kontserdil!

Kuula eetris olnud saateid