KAVA


6.00 Järjejutt Michelle Marly "Diiva. Maria Callas – oma aja suurim laulja ja tema armastuse lugu" kirjastuselt Tänapäev. Loeb Kristi Aule. Aplausidele vaatamata tunneb Maria Callas ise, et tema hääl väsib ja tal tuleb aeg maha võtta. Veneetsias kohtub ta Aristoteles Onassisega. Hoolimata kõigist takistustest nad armuvad. Lõpuks saab diiva olla lihtsalt naine. Imeilus romaan Maria Callasest, andekast lauljatarist ja kirglikust naisest selle nädala Kuku raadio järjejutuminutites.
7.00 Nädala Raamat "Kirjad minu nooremale minale" koostanud Veronika Kivisilla. Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Timo Tarve. Selles ainulaadses kogumikus vaatavad kirjade vahendusel iseendale otsa Leelo Tungal, David Vseviov, Annika Laats, Hendrik Relve ja mitmed teised tuntud eestlased ning Eestiga seotud inimesed. Nende kirjades on nende kujunemise lugu, elutõed ja iseolemise julgus, mida nad nüüd lugejatega jagavad.
8.00 Meretund Saatejuht on Vallo Kelmsaar.
9.00 Neeme Raud. Siin Afganistan - kas Lääne jaoks kibe kaotus? Kas poliitilised parteid on oma aja ära elanud, mis tuleb asemele? Miks Covidi puhul karjaimmuunsust ehk kunagi ei saavutata? Emadepäev Eestis. Emade ja poegade suhete uus peatükk ... täiskasvanutena. Oleg Pissarenko minimalistlik jazz. Neeme Raud. Siin. Laupäeval 9-11ni.
11.00 Tarkade Klubi Laupäevane Tarkade Klubi on pühendatud Riigikogu 102. sünnipäevale. Traditsiooniliselt võtavad mõõtu opositsiooni- ja koalitsioonierakondade saadikud. Opositsiooni kilpi hoiavad saadikud Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast - ajaloolane ja koolipapa Jaak Juske ning endine sotsiaalminister ja tervishoiupoliitika ekspert Riina Sikkut. Heatujulise koalitsiooni eest debüteerib saates esimese kihnlasena Annely Akkerman ning priitahtlik päästja, riigikaitsja ja meelelahutaja Madis Milling. Saate spiiker on Timo Tarve.
12.00 Keskpäevatund Keskpäevatunni stuudios 8. mail Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Heldur Meerits. Teemad:  Kultuurikomisjon valis välja neli kultuuriobjekti järgmiseks kümneks aastaks; valitsusel sai 100 päeva täis; Keskerakonna tulevik siis, kui Jüri Ratas kandideerib presidendiks. Kes hakkab keskerakonda juhtima? Asjatundjad ütlevad, et laenu võtta on riigil veel täitsa okei, Reform paneb ikka veel vastu; Eesti Pank andis signaali, et nad võivad anda kommertspankadele signaali kinnisvaralaende kitsendamise osas; rahvasaadik Kravtsenko sõitis tahtlikult otsa talle ette jäänud inimesele; kas Elmar Vaher valetas, kui rääkis ohust riigile; Linnahall sai riigiabi loa, kas läheb nüüd ehitamiseks? Mart Luik läks Tallinna volikogust linna teenistusse. Ida-Virumaa ja üleminekufondi raha; EAS tegi uuringu raskustesse sattunud firmadest.
13.00 Publikumärk Laupäevases saates Publikumärk on juttu Andres Noormetsa Päevikust, Tartu Uue Teatri lavastusest "Kõigi piirangute lõpp", Kevadnäitusest Tallinna Kunstihoones, kaasaegse etenduskunsti festivalist CPPM Manifestal ning Toomas Suumaniga, kellel on varsti juubel. Saatejuht on Liis Seljamaa.
14.00 Ilmaparandaja Seekord tuleb juttu allikate päästeprojektist, mille eesmärk on kaardistada kõik Eestis leiduvad allikad. Projektist räägib Tallinna Ülikooli teadur Loodus ja Terviseteaduste instituudist Marko Vainu. Ning Balti Keskkonnafoorum käivitas üle-euroopalise teavituskampaania “Plastidieet: Plasti varjatud ohud meie tervisele”, mida tutvustab Balti Keskkonnafoorumi keskkonnaekspert Kai Klein. Saatejuht on Rein Pärn.
15.00 Filmikägu FK206! Kanal 2 lõpetas hiljuti sarja “Tšornobõl” näitamise ja paljud avastasid selle võrratu HBO minisarja enda jaoks esmaskordselt. Meile saabus kuulajaküsimus, kus uuriti, kui palju me selle sarja valmimisest oskame rääkida. Sobrasime arhviivis ja tõmbasime sealt välja intervjuu aastast 2019, kui meie stuudios istus selle sarja Leedu-poolne produtsent Lineta Miseikyte. Uudistes annavad tooni kanged naised. Blake Lively’st saab Lady Killer ja Hannah John-Kamen’ist Red Sonja. Selle nädala suurim uus tulija eelarve mõttes on Netflixi sari “Jupiter’s Legacy”, mida selle looja Mark Millar nimetab “Sõrmuste isandaks” superkangelastega. Koomiksikangelstega on seotud teinegi sari ehk “Invincible”, mille leiab Amazon Prime’ist ja kuna ETV näitab esmakordselt filmi “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”, siis pisut ka sellest. Saatejuhid: Lauri Kaare ja Kristjan Gold.
16.00 Restart Restardis on külas Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp, kes räägib sellest, miks ja kuidas on Funderbeami tehingute maht sügisest äkitselt kordades tõusnud. Saatejuhid on Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
17.00 Lobjakas vs Vooglaid
18.00 Keskpäevatund*
19.00 Nädala Raamat* "Kirjad minu nooremale minale" koostanud Veronika Kivisilla. Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Timo Tarve. Selles ainulaadses kogumikus vaatavad kirjade vahendusel iseendale otsa Leelo Tungal, David Vseviov, Annika Laats, Hendrik Relve ja mitmed teised tuntud eestlased ning Eestiga seotud inimesed. Nende kirjades on nende kujunemise lugu, elutõed ja iseolemise julgus, mida nad nüüd lugejatega jagavad.
20.00 Publikumärk* Liis Seljamaa
21.00 Meretund* Vallo Kelmsaar.
22.00 Muuli ja Aavik*
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Filmikägu 0.00 Vutikohus* 02.00 Tarkade Klubi* 03.00 Jukuraadio* 04.00 Ilmaparandaja* 05.00 Rõõsikad*