KAVA


6.00 Ärataja
10.00 Patsiendiminutid Kadri Tammepuu. Mil moel saaks elu jätkuda peale surma ja mida selleks ette võtta? Kes sobib organidoonoriks ja kuidas suhtutakse erinevates usundites elundite kinkimisse? Stuudios ajavad juttu arstiteaduse tudeng Merili Pärn ja saatejuht Kadri Tammepuu.
10.30 Nädala Raamat „Toiduteadus. Uurimus sellest, mida me sööme ja kuidas süüa teeme“, Marty Jopson. Lustakas ja entusiastlik, ent sellegipoolest tõsisel teadusel rajanev raamat pakub lahendusi paljudele arusaamatustele, mida põhjustavad köögis keemia, füüsika ja bioloogia. Raamat räägib muu hulgas sellest, millal nuga terav püsib, kuidas toitu õigesti töödelda, mida tähendab viie sekundi reegel ja milline on toidu tulevik. Postimehe kirjastuselt. Raamatut tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt „Kõnni. Üks samm korraga“, Erling Kagge. Kust ja kuhu inimene kõnnib, mis on meie siht? Asume teele Norra seikleja ja kirgliku matkaja Erling Kaggega, kes otsib kirjanduse, filosoofia ja isiklike rännakute kaudu vastuseid küsimusele, miks on iga samm oluline. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
11.00 Muuli ja Riikoja
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Nädala Tegija Meelis Atonen. Elering allkirjastas liitumislepingu Eesti ja teiste Balti riikide elektrisüsteemide ühendamiseks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga. Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on sellega lõplikult kokku lepitud Eesti liitumin Mandri- Euroopa elektrisüsteemiga 2025. aasta lõpuks. Üks oluline etapp desünkroniseerimisel Venemaa süsteemist on saanud läbi, nüüd tuleb viis aastat teha väga pingelist tööd. Meie elektrisüsteemide tulevikust räägime Taavi Veskimägiga.
14.00 Saade Timo Tarve.
14.35 Vox Populi eri Stuudios vastab kuulajate küsimustele Jürgen Ligi.
15.00 Saade Timo Tarve.
16.35 Viljandi linnaveerand. Seekordsed saate teemad võiks kokku võtta sõnaga "vesi"- Viljandi Vana Veetorni uus hooaeg sai avatud ja Viljandi Veekeskuse hankeleping allkirjastati . Piret-Päiv Rist paneb teemad kokku.
16.50 Saade Timo Tarve.
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat „Toiduteadus. Uurimus sellest, mida me sööme ja kuidas süüa teeme“, Marty Jopson. Lustakas ja entusiastlik, ent sellegipoolest tõsisel teadusel rajanev raamat pakub lahendusi paljudele arusaamatustele, mida põhjustavad köögis keemia, füüsika ja bioloogia. Raamat räägib muu hulgas sellest, millal nuga terav püsib, kuidas toitu õigesti töödelda, mida tähendab viie sekundi reegel ja milline on toidu tulevik. Postimehe kirjastuselt. Raamatut tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* „Kõnni. Üks samm korraga“, Erling Kagge. Kust ja kuhu inimene kõnnib, mis on meie siht? Asume teele Norra seikleja ja kirgliku matkaja Erling Kaggega, kes otsib kirjanduse, filosoofia ja isiklike rännakute kaudu vastuseid küsimusele, miks on iga samm oluline. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
19.00 Rõõsikad Lauri Saatpalu.
20.00 Nädala Tegija* Meelis Atonen. Elering allkirjastas liitumislepingu Eesti ja teiste Balti riikide elektrisüsteemide ühendamiseks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga. Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on sellega lõplikult kokku lepitud Eesti liitumin Mandri- Euroopa elektrisüsteemiga 2025. aasta lõpuks. Üks oluline etapp desünkroniseerimisel Venemaa süsteemist on saanud läbi, nüüd tuleb viis aastat teha väga pingelist tööd. Meie elektrisüsteemide tulevikust räägime Taavi Veskimägiga.
21.15 Kukul Külas* Erki Berends Sel reedel mälestame KUKU külalissaate korduses meie hulgast lahkunud kolleegi Jüri Aarmat. Kauaaegne saatejuht Jüri Aarma oli ise KUKU-l külas 16. detsembril 2012. Küsis Erki Berends.
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Nädala Tegija 4.00 Rõõsikad 5.00 Etnoscoop 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat