KAVA


6.00 Ärataja
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Teeme ornitoloog Ivar Ojastega juttu aasta linnust metsisest, kelle uurimisega on mees praegu tihedasti ametis. Ojaste on kirjutanud maikuu Eesti Loodusesse loo „Loodusmetsade sümbol metsis“ ja selle jälgedes kõneleme, kuidas meie metsisel läheb ja kuidas teda raadiotelemeetriliselt jälgitakse. On teada, et metsis veedab oma elu väga väiksel, võib-olla ainult mõne kilomeetrise läbimõõduga metsaalal ja kui seda metsatükki ebasobivalt majandatakse, polegi tal enam kusagil olla. Niisiis on meie vastutus selle linnu eest väga suur.
10.30 Nädala Raamat Selle nädala raamat on Frank Brady „Lõppmäng” kirjastuselt Varrak. Kui 28-aastane malegeenius Bobby Fischer 1972. aastal Reykjavíkis ülekaalukalt maailmameistriks tuli, ei osanud tema võidust vaimustunud ameeriklased aimatagi, et Bobby Fisher ei osale tulevikus mitte ühelgi turniiril. Mis juhtus? Sellele küsimusele püüab vastata Fischeri pikaajaline sõber Frank Brady, vaadeldes tema elu alates lapsepõlvest kuni viimaste päevadeni talle kuulsuse toonud Islandil. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Dinah Jefferies: „SIIDIKAUPMEHE TÜTAR“ on kaasahaarav lugu süngetest saladustest, õdedevahelisest rivaalitsemisest ja kõikevõitvast armastusest, mille tegevustik leiab aset koloniaalajastu Vietnamis. Loeb Kristi Aule.
11.00 Linnatund
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
14.45 Terviseks
15.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
15.50 Vox Populi
16.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.35 Vanemuise Veerand Saatejuht on Tiiu Rööp.
16.45 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.50 Vox Populi
17.00 Päevapilk Hindrek Riikoja.
17.30 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Selle nädala raamat on Frank Brady „Lõppmäng” kirjastuselt Varrak. Kui 28-aastane malegeenius Bobby Fischer 1972. aastal Reykjavíkis ülekaalukalt maailmameistriks tuli, ei osanud tema võidust vaimustunud ameeriklased aimatagi, et Bobby Fisher ei osale tulevikus mitte ühelgi turniiril. Mis juhtus? Sellele küsimusele püüab vastata Fischeri pikaajaline sõber Frank Brady, vaadeldes tema elu alates lapsepõlvest kuni viimaste päevadeni talle kuulsuse toonud Islandil. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt Dinah Jefferies: „SIIDIKAUPMEHE TÜTAR“ on kaasahaarav lugu süngetest saladustest, õdedevahelisest rivaalitsemisest ja kõikevõitvast armastusest, mille tegevustik leiab aset koloniaalajastu Vietnamis. Loeb Kristi Aule.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vanemuise Veerand* Saatejuht on Tiiu Rööp.
21.15 Terviseks*
21.30 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Teeme ornitoloog Ivar Ojastega juttu aasta linnust metsisest, kelle uurimisega on mees praegu tihedasti ametis. Ojaste on kirjutanud maikuu Eesti Loodusesse loo „Loodusmetsade sümbol metsis“ ja selle jälgedes kõneleme, kuidas meie metsisel läheb ja kuidas teda raadiotelemeetriliselt jälgitakse. On teada, et metsis veedab oma elu väga väiksel, võib-olla ainult mõne kilomeetrise läbimõõduga metsaalal ja kui seda metsatükki ebasobivalt majandatakse, polegi tal enam kusagil olla. Niisiis on meie vastutus selle linnu eest väga suur.
22.00 Poliitikaguru* Täna võtame ette ettevõtjate riigiuuenduse, poliitikute ja teadlaste rahvastikupoliitika, Vabaerakonna, Itaalia valitsuse ja küllap muudki. Saates Keit Kasemets, Huko Aaspõllu ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat