KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Olaf Suuder.
8.00 Olümpiaraadio
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Tutvustame koos Eesti Looduse toimetaja Helen Külvikuga ajakirja värsket veebruarinumbrit. Tubli osa sellest numbrist täidavad lookesed Eesti viiest rahvussümbolist: suitsupääsukesest, rukkilillest, paekivist, räimest ja pääsusabast. Saate esimeses pooles räägimegi neist sümboleist. Saate teine pool on muude selles ajakirjas ilmunud lugude päralt; esile tõstame intervjuud teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomerega, artikleid metsise tegevusjälgedest metsas, uutest meteoroloogia oskussõnadest ja linnupildistamise võistlusest.
10.30 Nädala Raamat Selle nädala raamat on Sirje Helme „101 Eesti kunstiteost” kirjastuselt Varrak. Sellesse raamatusse on valitud Eesti kunsti ligi 700-aastasest ajavahemikust. Esimesena tutvustab Sirje Helme 13. sajandist pärit Karja Katariina kiriku raiddekoori, viimasena aga teater NO99 laemaali aastast 2012. Nende vahele jäävad arvukad teosed juhatavad lugeja sujuvalt keskajast tänapäeva. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Leslie Peirce: „HÜRREM: IDAMAA VALITSEJANNA“ Kirjastus Tänapäev. Tõlkinud Krista Eek. Orjatüdruk Hürremit, kes rööviti verinoorena Venemaalt ja kellest sai lõpuks sultan Suleiman Toreda kõrval Osmanite impeeriumi valitsejanna, on peetud üheks 16. sajandi kõige salapärasemaks isikuks. Temast räägitakse legende ja anekdoote ning sageli on raske vahet teha, kust lõpeb tõde ja algab väljamõeldis, ning milline oli päris Hürrem. Raamatut tasub lugeda kõigil, kes on huvitunud Türgi, Osmanite impeeriumi ja islamiusulise Lähis-Ida ajaloo sügavamatest tagamaadest.
11.00 Linnatund Saatejuht on Ulla Länts
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti Saatejuht on Pavel Ivanov.
14.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
14.45 Terviseks Saates Terviseks on teemaks elukindlustus. Mis vahe on elukindlustusel, õnnetusjuhtumi- ja laenukindlustusel, räägib ERGO Life Insurance elu- ja tervisekindlustuse arendusjuht Dekla Uusmaa. Saatejuht on Liis Seljamaa.
15.00 Olümpiaraadio
15.50 Vox Populi Kas eurorahade mõttes tuleks Eesti jagada kaheks eraldi piirkonnaks?
16.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.35 Vanemuise Veerand Saatejuht on Tiiu Rööp.
16.45 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.50 Vox Populi Kas eurorahade mõttes tuleks Eesti jagada kaheks eraldi piirkonnaks?
17.00 Päevapilk Hindrek Riikoja.
17.30 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Selle nädala raamat on Sirje Helme „101 Eesti kunstiteost” kirjastuselt Varrak. Sellesse raamatusse on valitud Eesti kunsti ligi 700-aastasest ajavahemikust. Esimesena tutvustab Sirje Helme 13. sajandist pärit Karja Katariina kiriku raiddekoori, viimasena aga teater NO99 laemaali aastast 2012. Nende vahele jäävad arvukad teosed juhatavad lugeja sujuvalt keskajast tänapäeva. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* Leslie Peirce: „HÜRREM: IDAMAA VALITSEJANNA“ Kirjastus Tänapäev. Tõlkinud Krista Eek. Orjatüdruk Hürremit, kes rööviti verinoorena Venemaalt ja kellest sai lõpuks sultan Suleiman Toreda kõrval Osmanite impeeriumi valitsejanna, on peetud üheks 16. sajandi kõige salapärasemaks isikuks. Temast räägitakse legende ja anekdoote ning sageli on raske vahet teha, kust lõpeb tõde ja algab väljamõeldis, ning milline oli päris Hürrem. Raamatut tasub lugeda kõigil, kes on huvitunud Türgi, Osmanite impeeriumi ja islamiusulise Lähis-Ida ajaloo sügavamatest tagamaadest.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vanemuise Veerand* Saatejuht on Tiiu Rööp.
21.15 Terviseks* Saates Terviseks on teemaks elukindlustus. Mis vahe on elukindlustusel, õnnetusjuhtumi- ja laenukindlustusel, räägib ERGO Life Insurance elu- ja tervisekindlustuse arendusjuht Dekla Uusmaa. Saatejuht on Liis Seljamaa.
21.30 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Tutvustame koos Eesti Looduse toimetaja Helen Külvikuga ajakirja värsket veebruarinumbrit. Tubli osa sellest numbrist täidavad lookesed Eesti viiest rahvussümbolist: suitsupääsukesest, rukkilillest, paekivist, räimest ja pääsusabast. Saate esimeses pooles räägimegi neist sümboleist. Saate teine pool on muude selles ajakirjas ilmunud lugude päralt; esile tõstame intervjuud teaduste akadeemia presidendi Tarmo Soomerega, artikleid metsise tegevusjälgedest metsas, uutest meteoroloogia oskussõnadest ja linnupildistamise võistlusest.
22.00 Poliitikaguru* Poliitikagurus on teemadeks Saksamaal sündiv koalitsioon, Eesti valitsuse kahanev ind aktsiisi tõsta ja luuremängud Venemaaga. Stuudios Keit Kasemets, Huko Aaspõllu ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat