KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Robin Juhkental.
10.00 Avatud Eesti Fond Saatejuht on Mari Roonemaa.
10.30 Nädala Raamat „Teine masinate ajastu. Töö, progress ning õitseng hiilgava tehnika ajastul“, autorid Erik Brynjolfsson ja Andrew McAfee. Kirjastus Post Factum. Maailmas laineid löönud teoses jagavad kaks oma valdkonna teerajajat – Erik Brynjolfsson ja Andrew McAfee – teraselt ja vahedalt selgitusi jõudude kohta, mis peituvad nii inimesi arvutimängus edestava tehisintellekti kui ka isejuhtivate autode taga. Kaks mõtlejat paljastavad terava analüüsi käigus jõud, mis korraldavad ümber meie elu ja majandust, ning tutvustavad plaane, kuidas ehitada üles ja jagada õitsengut teisel masinate ajastul. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Vahur Laiapea: „Afganistani vang“. Autor läheb Afganistani, kus teenimist Nõukogude vägede koosseisus tal õnnestus noore mehena vältida. Käib seal viis korda, kuni Taliban ta röövib ja julgeolekuteenistus vangi paneb. „Selles raamatus olen uuesti läbi elanud ja läbi kirjutanud aja, mil elule ja surmale näkku vaatasin. Kummalisel kombel olid nad ühte nägu,“ tunnistab autor. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
11.00 Majandusruum Saatejuht on Harry Tuul. Kui eile keelas Finantsinspektsioon Eesti Danske tegevuse ning pank peab kaheksa kuu jooksul oma tegevuse kokku pakkima, siis täna ilmnes, et mitu miljardit eurod kahtlast raha on liikunud ka Swedbanki kaudu. Mis see tähendab? Erakondade lubadused maksavad sadu miljoneid ja isegi miljardeid eurosid. Kas nende täitmine on oht majanduse ülekuumenemisele? Saate teises osas on külas Eleringi juht Taavi Veskimägi, kes selgitab, mida tähendab Rootsi otsus peatada ajutiselt vaba kaubandus elektriturul ning sundseis, kus Baltimaad on sunnitud lükkama edasi Venemaast lahtiühendamise katsed. Saadet juhivad Postimehe ajakirjanikud Lennart Ruuda ja Harry Tuul.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
14.00 Saade Timo Tarve.
15.50 Vox Populi
16.00 Saade Timo Tarve.
16.35 Minu Euroopa Minutid Saatejuht on Annika Õunap. Uus saatesari Minu Euroopa Minutid keskendub läbi 9 erineva saate Euroopa Liidus tehtavale koostööle. Saade valmib Euroopa Komisjoni kampaania "Koos oleme kaitstud" raames.
16.45 Saade Timo Tarve.
16.50 Vox Populi
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat „Teine masinate ajastu. Töö, progress ning õitseng hiilgava tehnika ajastul“, autorid Erik Brynjolfsson ja Andrew McAfee. Kirjastus Post Factum. Maailmas laineid löönud teoses jagavad kaks oma valdkonna teerajajat – Erik Brynjolfsson ja Andrew McAfee – teraselt ja vahedalt selgitusi jõudude kohta, mis peituvad nii inimesi arvutimängus edestava tehisintellekti kui ka isejuhtivate autode taga. Kaks mõtlejat paljastavad terava analüüsi käigus jõud, mis korraldavad ümber meie elu ja majandust, ning tutvustavad plaane, kuidas ehitada üles ja jagada õitsengut teisel masinate ajastul. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt Vahur Laiapea: „Afganistani vang“. Autor läheb Afganistani, kus teenimist Nõukogude vägede koosseisus tal õnnestus noore mehena vältida. Käib seal viis korda, kuni Taliban ta röövib ja julgeolekuteenistus vangi paneb. „Selles raamatus olen uuesti läbi elanud ja läbi kirjutanud aja, mil elule ja surmale näkku vaatasin. Kummalisel kombel olid nad ühte nägu,“ tunnistab autor. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
19.00 Metsik Lääs Jaanus Saago.
20.00 Majandusruum*
21.00 Avatud Eesti Fond* Saatejuht on Mari Roonemaa.
22.00 Mõtle tervelt* Saatejuht on Marek Strandberg.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Vahetund Postimehega 4.00 Majandusruum 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat