KAVA


6.00 Ärataja Rohke Debelakk ja Kristjan Gold.
9.35 Piloot Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate toimetajaks on Margus Kiiver.
9.45 Ärataja Rohke Debelakk ja Kristjan Gold.
10.00 Kuue samba taga Milline on geograafide osa geoinformaatika ja Targa linna projekti arendamisel? Selgitusi jagavad vanemteadur Evelyn Uuemaa ning nooremteadur Veronika Mooses. Küsib Madis Ligi.
10.30 Nädala Raamat Matthias Johann Eisen, “Eesti mütoloogia”, kirjastuselt PEGASUS. Eelmisel aastal möödus 100 aastat ühe raamatu esmatrükist. Selleks raamatuks on Matthias Johann Eiseni "Eesti mütoloogia". Nüüd ilmuski juba selle kolmas trükk. Etnograafia ja kultuuriala üliõpilastele vaat et kohutstuslik raamat pakub aga sellest valdkonnast  väljapool olijale huvitava lugemiselamuse. Eisen oli 1919. aastaks, kui see raamat ilmus, teinud üsna julge läbilõike kõigest, mis mütoloogia nime võiks kanda. Lugedes saategi aru, milline kultuuriline virrvarr on eestlaste muistne maailmapilt. Tänaseni saab avastada paljude omapäraste ilmakäsitluste juuri. Tahate või mitte, aga Eiseni raamatust leiate ka need mütoloogilised arusamad, mille peal nii soolapuhujad kui silmamoondajad ning olmemüstikud tänaseni mängida oskavad ja endile siis kliente, et mitte öelda ohvreid leiavad. Angelika Schneideri illustratsioonid üllatavad oma tavatuses ja raamatus on lugeda ka kultuuriloolase Ülo Tedre mahukas järelsõna. Andrus Kiviräha ugri-iroonilise nüüdismüütoloogiaga harjunuile on retk 100 aasta tagusesse müüdimaailma kindlasti huvipakkuv. Nagu täna näiteks infotehnoloogia, nii oli 100 aastat tagasi võtmeküsimuseks rahvuse tekke ja rahvusena olemise võtted. "Eesti mütoloogia" oli vaieldamatult osa sellest. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja Marju Kõivupuu.
10.45 Järjejutt Elly Griffiths - "Koolmekohad", kirjastuselt Eesti Raamat. Üksildasel Norfolki rannikul tegeleb arheoloog Ruth Galloway väljakaevamistega, kui ühel päeval leitakse rannast lapse luud. On see kümme aastat tagasi röövitud tüdruk? Miks saadab röövija politseile ikka veel kummalisi kirju? Ja kuidas on kõik seotud Ruthi elupaigaga? „Koolmekohad“ on tõeline maiuspala hea Briti krimka austajatele. Loeb Rando Tammik.
11.00 Digitund Tänases saates: Eesti võiks Facebookile kehtestada digimaksu. Kes selle raha omale saab? Uued GoPro kaamerad. Isegi maailma rikkaim inimene pole häkkimise eest kaitstud. Saadet juhib Hans Lõugas.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Olukorrast ajakirjanduses Rein Lang ja Väino Koorberg.
14.00 Saade Timo Tarve.
15.45 Vox Populi
16.00 Saade Timo Tarve.
16.35 Terviseminutid Sel korral räägime personaalmeditsiinist onkoloogias, aga saame ka teada, mis on täppisdiagnostika ja kuidas aitab see kaasa personaalmeditsiini arengule onkoloogias. Lisaks tuleb juttu ka sellest, mis on genoomi test ja kuidas vähi korral kasutatavad geneetilised testid teineteisest erinevad. Külas on Roche Eesti personaalmeditsiini valdkonna juht ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi teadur Andre Koit. Saadet juhib Ingela Virkus.
16.45 Vox Populi
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Matthias Johann Eisen, “Eesti mütoloogia”, kirjastuselt PEGASUS. Eelmisel aastal möödus 100 aastat ühe raamatu esmatrükist. Selleks raamatuks on Matthias Johann Eiseni "Eesti mütoloogia". Nüüd ilmuski juba selle kolmas trükk. Etnograafia ja kultuuriala üliõpilastele vaat et kohutstuslik raamat pakub aga sellest valdkonnast  väljapool olijale huvitava lugemiselamuse. Eisen oli 1919. aastaks, kui see raamat ilmus, teinud üsna julge läbilõike kõigest, mis mütoloogia nime võiks kanda. Lugedes saategi aru, milline kultuuriline virrvarr on eestlaste muistne maailmapilt. Tänaseni saab avastada paljude omapäraste ilmakäsitluste juuri. Tahate või mitte, aga Eiseni raamatust leiate ka need mütoloogilised arusamad, mille peal nii soolapuhujad kui silmamoondajad ning olmemüstikud tänaseni mängida oskavad ja endile siis kliente, et mitte öelda ohvreid leiavad. Angelika Schneideri illustratsioonid üllatavad oma tavatuses ja raamatus on lugeda ka kultuuriloolase Ülo Tedre mahukas järelsõna. Andrus Kiviräha ugri-iroonilise nüüdismüütoloogiaga harjunuile on retk 100 aasta tagusesse müüdimaailma kindlasti huvipakkuv. Nagu täna näiteks infotehnoloogia, nii oli 100 aastat tagasi võtmeküsimuseks rahvuse tekke ja rahvusena olemise võtted. "Eesti mütoloogia" oli vaieldamatult osa sellest. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja Marju Kõivupuu.
18.45 Järjejutt* Elly Griffiths - "Koolmekohad", kirjastuselt Eesti Raamat. Üksildasel Norfolki rannikul tegeleb arheoloog Ruth Galloway väljakaevamistega, kui ühel päeval leitakse rannast lapse luud. On see kümme aastat tagasi röövitud tüdruk? Miks saadab röövija politseile ikka veel kummalisi kirju? Ja kuidas on kõik seotud Ruthi elupaigaga? „Koolmekohad“ on tõeline maiuspala hea Briti krimka austajatele. Loeb Rando Tammik.
19.00 Klapid pähe Värsket muusikat valib ja tutvustab Taavi Otsus.
20.00 Digitund*
21.00 Piloot* Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate juht on Margus Kiiver.
21.15 Olukorrast ajakirjanduses*
22.00 Keskpäevatund*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Digitund 4.00 Klapid Pähe 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat.