KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Rohke Debelakk
10.00 Patsiendiminutid D-vitamiinist edasijõudnutele: Miks normaalsest söömisest, D-vitamiini võtmisest ja isegi päikesest ei pruugi kasu olla, et vitamiini puudust vältida? Külas on Tartu Ülikooli biokeemia professor Mihkel Zilmer, küsib Kadri Tammepuu.
10.30 Nädala Raamat Bill Price, “Lahendamata vandenõud”. Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Timo Tarve. Kas printsess Diana surm oli õnnetus? Kas USA valitsus oli seotud 11. septembri rünnakutega? Bill Price’i “Lahendamata vandenõud” annab põhjaliku ülevaate paljudest salapärastest juhtumitest, tutvustab võtmeisikuid ja pakub välja alternatiivseid seletusi, mis võivad üllatada ka kõige kogenumaid vandenõuhuvilisi.
10.45 Järjejutt Frans de Waal, „Mama viimane kallistus. Loomade emotsioonid ja mida me neist enda kohta teada saame“. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik. „Postimehe raamatu“ sarja kaheksas teos räägib loomade emotsioonidest. Autor Frans de Waal, üks maailma tuntumaid biolooge on kirjutanud mitu raamatut. Seekordset lugu, mille tõlkis eesti keelde Indrek Rohtmets, alustab ta šimpansimatriarh Mama ja bioloog Jan van Hooffi sõprusest. Seejärel tõestab ta paljude värvikate näidetega, kui sarnased on inimeste ja loomade emotsioonid. Inimesed, nagu selgub, ei ole sugugi ainus liik, kellel on võime armastada, vihata ja karta, tunda häbi, süütunnet ja jälestust või olla kaastundlik. Puudutav raamat paneb mõtlema, kuidas teisi elusolendeid paremini hinnata ja kohelda.
11.00 Muuli ja Aavik Stuudios on Kalle Muuli ja Marti Aavik
12.00 Raadioekspress
13.00 Nädala Tegija Nädala Tegijas räägime seekord uue valitsuse moodustamisest. Mis põhjustas tegelikult Jüri Ratase lahkumise ning mis kallutas Keskerakonna koalitsioonile Reformierakonnaga? Saatesse tuleb Keskerakonna poolt valitsusläbirääkimisi juhtiv Mailis Reps. Saadet juhib Meelis Atonen.
14.00 Saade Timo Tarve
14.15 Vox Populi eri Kuulajate küsimustele vastab siseminister Alar Laneman.
15.00 Saade Timo Tarve
16.35 Viljandi linnaveerand. Juba sel nädalavahetusel toimub Viljandis esimest korda visuaalkunstifestival Viljandi Tuled. Sellest lähemalt räägivad kultuuriakadeemia õppejõud Kaisa Ailt ning valguskujundaja Karolin Tamm. Saate teises pooles teeme aga Viljandi hokiklubi Fuuriad naiskonna mängija Kristi Seppaga juttu Eesti esimesest uisukrossi väljakust. Saatejuht on Ingela Virkus.
16.50 Saade Timo Tarve
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Timo Tarve
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Bill Price, “Lahendamata vandenõud”. Kirjastuselt Varrak. Tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Frans de Waal, „Mama viimane kallistus. Loomade emotsioonid ja mida me neist enda kohta teada saame“. Postimehe kirjastuselt. Loeb Rando Tammik.
19.00 Rõõsikad Lauri Saatpalu.
20.00 Muuli ja Aavik*
21.00 Patsiendiminutid* Kadri Tammepuu
21.15 Kukul Külas* Kuku raadio külalissaade on oma tänavuseks esimeseks jutukaaslaseks kutsunud Terviseameti peadirektori Üllar Lanno. Seekord räägime koroonast vähem ja Üllar Lannost endast rohkem. Stuudios ajab temaga juttu Erki Berends.
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Nädala Tegija 4.00 Etnoscoop 5.00 Metsik Lääs 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat