KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Timo Tarve.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Intervjueeritav on Tartu ülikooli juhtteadur terioloog Urmas Saarma, kes on koos Maris Hindriksoniga kirjutanud aprillikuu Eesti Loodusesse artikli „Kuidas läheb hundil Euroopas?“. Kui artikkel keskendub eelkõige hundi eri asurkondade käekäigule meie maailmajaos, toetudes valdavalt geeniuuringute andmetele, siis saates arutleme rohkem selle üle, kas jaht on ikka parim võimalus kaitsta sute eest lambaid või ehk on mõistlikum anda see töö hoopis võimekatele karjakoertele. Juttu tuleb ka sellest, kui ohtlik võib olla soe ristumine koeraga: kaugemas perspektiivis ei saa välistada lausa uue koerlaste alamliigi või koguni liigi teket Euroopas.
10.30 Nädala Raamat Henrik Meinander: „Gustaf Mannerheim. Aristokraat maavillases“ kirjastuselt Argo. Marssal Mannerheim on kõige teenekam ja samas vastuolulisem kuju Soome 20. sajandi ajaloos. Raamat jutustab, kuidas rootsikeelse aristokraatliku perekonna võsust sai kõigepealt Tsaari-Venemaa kaardiväeohvitser – hiljem aga Soome armee ülemjuhataja sõdades Nõukogude Venemaaga ja Soome president. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Jean-Christophe Grange: „Reisija“ Kirjastus Koolibri. Psühholoogilise põnevusromaani peategelane on psühhiaater, kelle juurde tuuakse ravile mälu kaotanud mees. Selgub, et ta leiti kohutava kuriteo toimumiskohalt. Tasapisi patsiendi mälu lahti harutades tekivad psühhiaatril aga küsimused iseenda identiteedi kohta. Kas ka tal on „pagasita reisija” sündroom või on tema sees peidus teisi isiksusi, kelle minevikust ta mingil põhjusel midagi ei mäleta? Loeb Kristi Aule.
11.00 Linnatund Pealinnas keerati lahti esimesed purskkaevud ja kõik 42 purskkaevu saavad avatuks Tallinna päeval 15. mail. Juttu tuleb ka nädalavahetusel toimuvast ohtlike jäätmete kogumisreidist, malevasse registreerimisest kui ka algavast kruiisihooajast. Saatejuht on Rein Pärn.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
14.45 Terviseks Teemaks on kuiva silma sündroom. Sellest räägib Bausch&Lomb tootespetsialist Ronald Gutmann. Saatejuht on Liis Seljamaa
15.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
15.50 Vox Populi Millised valdkonnad vajavad riigipoolset turgutamist?
16.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.35 Vanemuise Veerand Saatejuht on Tiiu Rööp. 5. mail on Vanemuise väikese maja lava noorte koreograafide päralt: toimub noorte koreograafide õhtu "Avarus/Open Space". Keda ja mida võib sellel õhtul näha, räägib Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.
16.45 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.50 Vox Populi Millised valdkonnad vajavad riigipoolset turgutamist?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Henrik Meinander: „Gustaf Mannerheim. Aristokraat maavillases“ kirjastuselt Argo. Marssal Mannerheim on kõige teenekam ja samas vastuolulisem kuju Soome 20. sajandi ajaloos. Raamat jutustab, kuidas rootsikeelse aristokraatliku perekonna võsust sai kõigepealt Tsaari-Venemaa kaardiväeohvitser – hiljem aga Soome armee ülemjuhataja sõdades Nõukogude Venemaaga ja Soome president. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt Jean-Christophe Grange: „Reisija“ Kirjastus Koolibri. Psühholoogilise põnevusromaani peategelane on psühhiaater, kelle juurde tuuakse ravile mälu kaotanud mees. Selgub, et ta leiti kohutava kuriteo toimumiskohalt. Tasapisi patsiendi mälu lahti harutades tekivad psühhiaatril aga küsimused iseenda identiteedi kohta. Kas ka tal on „pagasita reisija” sündroom või on tema sees peidus teisi isiksusi, kelle minevikust ta mingil põhjusel midagi ei mäleta? Loeb Kristi Aule.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vanemuise Veerand* Saatejuht on Tiiu Rööp. 5. mail on Vanemuise väikese maja lava noorte koreograafide päralt: toimub noorte koreograafide õhtu "Avarus/Open Space". Keda ja mida võib sellel õhtul näha, räägib Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.
21.15 Terviseks* Teemaks on kuiva silma sündroom. Sellest räägib Bausch&Lomb tootespetsialist Ronald Gutmann. Saatejuht on Liis Seljamaa
21.30 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Intervjueeritav on Tartu ülikooli juhtteadur terioloog Urmas Saarma, kes on koos Maris Hindriksoniga kirjutanud aprillikuu Eesti Loodusesse artikli „Kuidas läheb hundil Euroopas?“. Kui artikkel keskendub eelkõige hundi eri asurkondade käekäigule meie maailmajaos, toetudes valdavalt geeniuuringute andmetele, siis saates arutleme rohkem selle üle, kas jaht on ikka parim võimalus kaitsta sute eest lambaid või ehk on mõistlikum anda see töö hoopis võimekatele karjakoertele. Juttu tuleb ka sellest, kui ohtlik võib olla soe ristumine koeraga: kaugemas perspektiivis ei saa välistada lausa uue koerlaste alamliigi või koguni liigi teket Euroopas.
22.00 Poliitikaguru*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat